سوالات و ابهامات درمورد جمهوری اسلامی

به نام الله

بعداز آنکه وزیرامورخارجه اعلام کرد که به هیچ وجه حتی با استیضاح هم نمی خواهد جزئیات مذاکرات را فاش کند وکاخ سفید تمام مذاکرات را با جزئیاتش منتشر کرد حسابی سرحال آدم ومتوجه شدم آقای ظریف حتی از دیپلمات های محافظه کار آمریکایی هم بدتر است مذاکراتی که در آن از تمام خطوط قرمز ایران عبور کرده و حتی حق غنی سازی هم به رسمیت شناخته نشد. وقتی به این موضوع که آمریکا پول نفت و تمام اموال و دارایی های ما را در اروپا و آمریکا مسدود کرده و یا موسسات اسلامی ایران در اروپا و آمریکا را مصادره می کند و به ازای تعلیق بسیاری از تاسیسات هسته ای تنها چند میلیارد از پول های خودمان را به خودمان می دهد می خواهم از غصه بمیرم و شاهد این همه ننگ و خفت نباشم. از طرفی هم که دولت هیچ برنامه ای برای بهبود وضعیت اقتصادی ندارد و فقط چشم به دستان بیگانگان دوخته و از دشمنان انتظار کمک دارد و بعد شعار اعتدال می دهد و انتقادات صحیح و درست روشنفکران و بزرگان را با بی ادبی پاسخ می دهد و وزرا و وکلای دولت هم هرکدام بدتر از دیگری عمل می کند حس جنون پیدا می کنم.

کاش غیرت و همت آن گناهکاران آمریکایی که درحال مستی یا خماری یا نئشگی در حالی که از فساد خانه ها و قمارخانه ها خارج می شوند و به سراغ کار و کسب و آبادانی کشورشان می روند در چند تن از مسئولان این دولت هم بود کاش بسیاری از مسئولین می مردند و به جای آنها یک سری جوان انقلابی و غیور به قدرت می رسیدند. بنده و هموطنانم مردیم از بس که در اخبار مان از کشورهای دیگه سخن گفته شد و یک کلمه از پیشرفت واقعی سخن به میان نیامد و اگر آمد هم به دروغ.

پیشرفت چیزی نیست که در سخن و یا اخبار به آن رسید بلکه با وارد شدن به جامعه یا دانشگاه یا هر جای دیگر در کشور آنرا با چشم بتوان دید.

بلایی که دولت های امثال روحانی و... برسر جوانان این کشور آوردند بسیار بزرگتر از حمله ی مغول و شهدای دفاع مقدس است هرجا میروی زیر پل ها یا در کنار پارک ها تعداد زیادی جوان را می بینی که به خاطر نبود فضای فرهنگی و کسب و کار تنها برای رهایی از مشکلات و بعضا به خاطر عیاشی معتاد شده و به زباله دانی تاریخ پیوسته اند.

در ادرات ما رشوه تنها راه رسیدن به حقوق برای مردم شده است. پارتی و ربا جزو اساسی زندگی ما شده. بی حجابی و فحشا چون زالویی در حال مکیدن خون ماست. بیکاری و فقر همت و اراده در جوانان چون سمی مهلک درحال از بین بردن آینده است.

همه به نحوی گرفتار و مسئله دار شده اند و اعصاب و تحمل برای کسی باقی نمانده.

ولی تنها قشری که در جامعه امیدوار و سخت کوشانه به کار خود ادامه می دهند همین قشر مذهبی  واقعی است که چه قبل و چه بعد از انقلاب هویت خود را حفظ کرده با سیاسی کاری های دروغین کاری نداشته و با اتکا به خداو اعتقاداتش کشور را می سازد و از کسی جز همین ها هیچ انتظاری هم نمی رود. انسان ماشینی مدرن هم در کشورهای بسیار مرفه مثل آمریکا و ژاپن و آلمان بسیار بدتر و افسرده تر از نسل خودباخته ی ماست زیرا در رهگذر امکانات و علم و تکنولوژی به آرامش نرسیده هر روز برخواسته هایش افزوده می شود و به طور موازی هم فشار های روانی و استرس ها بیشتر می گردد و در این بین گمشده ی حقیقی مردم دنیا هنوز دست ماست.

دین و معنویت حقیقی و انقلابی همان منبع بی پایان آرامش و استقامت که تمام بشر به دنبال آن می گردد  ولی گفتمان مدرنیته که باید مسئولیت گمراهی و هدر دادن عمر بسیاری را قبول کند بشر را به سمت ارضای هرچه بیشتر خواسته های جسمی برد که نتیجه ای جز تنش و استرس و خودکشی های بیشتر و اعتیاد به انواع مواد مخدر و مشروبات را به ارمغان نیاورد ولی هنوز هم تمام بشر با این سوال که" با این همه امکانات و ارضاشدن های فراوان اکنون هدف زندگی چیست؟"دست و پنجه نرم می کند.

/ 2 نظر / 12 بازدید
هتل شبستان رشت

سلام جالب بود زیبا و دلنشین - حوصله کردید و دوست داشتید یه سر به ما بزنید که خیلی خوشحال میشیم[گل]

علی

دوست من اگه جناب ظریف حاظر به صحبت در مجلس نیستند اینه که بعد از اخرین صحبتشون در مجلس که قرار بود به رسانه ها چیزی نگن متوجه شد نماینده ها زود تر از اون جزییات و به روزنامه هایی مثل کیهان فروختن خواستی بیس تر صحبت کنیم.