برادری در میان مسلمانان

به نام الله

جمعی از شاگردان امام صادق(ع) با هم گفتند چرا حضرت با کثرت یاران قیام نمی کند و حکومت طاغوت را برنمی اندازد. چند نفری داوطلب شدند تا نزد امام رفته و از او اذن جهاد بگیرند. چون نزد حضرت رسیدند ، حضرت در حال تماشای گله ای گوسفند بود آنها از کثرت یاران و انصار گفتند و اینکه اگر حضرت اجازه دهند در زمانی کوتاه نظام طاغوت را بر می اندازند حضرت فرمود: آیا این رفتار که بدون اجازه ی هم پول یکدیگر را خرج کنید و حتی ذره ای ناراحت نشوید بلکه خوشحال شوید از اینکه برادرتان نیازش برطرف شده است،وجود دارد؟ آن مردان گفتند نه فدایت شوم،حضرت فرمود یاوران آن منجی که در آخر الزمان ظهور می کند اینچنین اند.پس حضرت با اشاره به چند گوسفندی که از گله جدا شده بودند و بین6الی9گوسفند بودند گفتند:اگر ما به اندازه ی این گوسفندان از گله جدا شده یار واقعی داشتیم حق خود را از حکّام می گرفتیم.

امام صادق(ع) من فدای خاک کف کفشت اصلا من فدای آنجایی که تو قدم نهاده ای نیستی که ببینی امت رسول الله بر سر درهمی چه کارها که نمی کنند چه بی آبرویی ها که به بار نمی آورند از شرف و عزت خود برای درهمی می گذرند انسانیت و آزادگی را برای درهمی زیر پا می گذارند.

اصلا امام صادق(ع) نیستی که ببینی این امت بعد از شما و در غیبت امامشان بر سر هیچ و پوچ یکدیگر را به قتل می رساند همسایه را اذیت و آزار می رسانند .دوست را می رنجانند همدیگر را مسخره می کنند و به ناموس یکدیگر توهین می کنند.

امام صادق(ع) من فدای آن غلام شما شوم اما تو شاهدی ما در این زمان اینگونه نبودیم توهین شدیم اما توهین نکردیم اذیت شدیم اما اذیت نکردیم به خیال خودشان از سر سادگی حق کسی را زیر پا نگذاشتیم آن چنانی که شما خواستید با برادران ایمانی مان آنگونه ندار شدیم که این ظرفیت در ما بوجود آمد بی اجازه از پول های یکدیگر رفع حاجت کنیم و ذره ای ناراحت نباشیم که هیچ خوشحال هم باشیم. اما کجایی امام صادق(ع) که دلمان در دوری صاحبمان تکه تکه شده چشم ها غرق اشک و دل ها داغ غصه ، چشم ها یتیم ندیدنش و ما همچنان آماده نکند ما هم فرصت ظهورش را درک نکنیم تنها خواهش من از شما همین است که دعا کنید این فیض عظیم شهادت در رکاب آن حضرت نصیب ما گردد. ان شاء الله

تعجیل در فرجش سه صلوات

/ 1 نظر / 7 بازدید
جواد

[گل][گل][گل]سلام شاید این جمعه بیاید شاید[گل][گل][گل]